Designová smršť s názvem veletrh IMM Cologne 2020

Leden je pro nás v Designovém nábytku neodmyslitelně spjatý s návštěvou Mezinárodního veletrhu interiérového designu v Kolíně nad Rýnem. Ani letos jsme si nenechali ujít tuto doslova designovou smršť, v rámci které studia, designéři a výrobci z celého světa prezentují novinky pro nadcházející sezónu v komplexu jednoho z největších výstavišť v Evropě. V jakém duchu se ponesou designové trendy nábytku a doplňků v roce 2020 a které kousky si nás naprosto získaly? Pohodlně se usaďte, začtěte se a nasajte novou inspiraci pro váš domov!

Barvy všude kolem nás

Jestli je něco, co kolínskému veletrhu dominovalo snad v každém jeho sektoru, tak to jsou barvy. Ať už šlo o tmavý interiér s akcentem v podobě žlutého sametového křesla, extravagantní čalounění s geometrickým retro motivem na dokonale minimalistické pohovce (Pohovka Raden) nebo kompozice v jednom barevném tónu (lounge křeslo Lekima) s odvážně kontrastujícími doplňky – vždy šlo o vizuální pastvu pro oči, které se rozhodně není třeba bát. Popusťte uzdu své fantazii, experimentujte (závěsné světlo Chelsey, odkládací stolek Glam) a vytvořte interiér, který zanechá ve vaší návštěvě nezapomenutelný dojem!

clanek kolin_fotomontaz_1

Kontrasty struktur i materiálů nejen u doplňků

U výrazných barevných odstínů designéři pro letošní rok rozhodně nekončí. Kombinace materiálů i potisků protkaná skrze doplňky (polštář Crow, polštář Dubai), čalounění i interiérové textilie jako samet, umělá kožešina a kůže (ovčí kůže Shirley) jsou jasnou inspirací pro moderní interiéry. Stejně tak se setkáváme s kontrasty struktur a povrchů u většího nábytku – proutěná opěradla ve společnosti čalouněných sedáků (lounge křeslo Spike), ale i výrazná struktura u masivního dřeva ve spojení s minimalistickým a subtilně působícím kovem (komoda Gravia).

Tip! Sestavy několika kusů nábytku z jedné série jsou sázkou na jistotu. Ta ale v soukromém interiéru působí mnohdy uniformě a ztrácí osobitost. Spolehněte se na svůj vkus a cit - nedržte se při zemi a kombinujte. Protože váš domov, to jsou vaše pravidla!

KOLIN 22

Moderní technologie i krása jednoduchosti základu

Moderní technologie nás dnes obklopují na každém kroku a naprosto splynuly s našimi životy v práci i v soukromí. Telefony, tablety, počítače i chytré náramky monitorují naši aktivitu za každých okolností. Není se tedy čemu divit, že se na takto velkém veletrhu jako je IMM Cologne se můžete setkat s projekty propojujícími právě moderní technologie a nábytek. Například lounge křeslo ve futuristickém designu, které je kromě stylové podnožky vybaveno vlastním audio systémem propojeným s vaším mobilním telefonem. Nebo by vás více než takové křeslo potěšila postel s elektronickým polohovacím roštem a možností propojení s aplikací, která sleduje kvalitu vašeho spánku?

KOLIN 44

Zcela opačnou cestou se mnohdy překvapivě vydávají projekty mladých designérů. Ti se snaží hledat cestu v udržitelnosti materiálů, čistém ale velmi působivém designu a také prapůvodní funkci daného kusu nábytku. Jemnost a minimalistická svěžest těchto kousků působí jako blahodárný balzám na duši ztrápenou každodenní hektičností.

Ekologie a designový interiér

Ekologie je dnes velmi skloňované téma nejen v odvětvích, jako je doprava, zemědělství či potravinový průmysl. Svou cestu si našla i do vod módy a rozhodně se nevyhnula ani interiérovému designu. Už minulý rok jsme u severských designérů zaznamenali zajímavé návrhy nábytku pohrávající si s myšlenkou recyklace a udržitelnosti. V tomto roce už jsme si mohli z blízka prohlédnout a vyzkoušet nejen prototypy ale hotové produkty, které jsou plnohodnotnou součástí letošních kolekcí.

Vámi i námi oblíbená holandská značka Zuiver zde představila svou vizi udržitelnosti na poli interiérového designu. Jejich jídelní židle s příznačným názvem Thirsty je vyrobena recyklovaného plastu. K její výrobě bylo použito 60 – 100 PET lahví. Židle je nabízena ve čtyřech barevných provedeních a ve variaci s područkami i bez nich.

Doprava zcela zdarma
Garance nejlepší ceny
Vrácení zcela zdarma
Do 2. dne u Vás doma
Výdejny po celé ČR