MASIVNÍ DŘEVO: Materiál, který sluší každému interiéru. Inspirujte se a objevujte novinky.

Přírodní materiály se v moderních interiérech objevují stále častěji a dlouhodobě vzrůstá jejich obliba. Vévodí jim především dřevo, které si typicky spojujeme s nábytkem. Nalezneme ho prakticky všude, od stolů a stolků, přes úložné prostory, až po sedací nábytek a osvětlení. Velkou výhodou dřeva je jeho odolnost, tvárnost a skutečnost, že čím je starší, tím se jeho krása mění a prohlubuje. Do každého interiéru přinese tento materiál hřejivou atmosféru a příjemnou vůni, zkrátka mu dodá jedinečné kouzlo. Dávno pryč jsou doby, kdy bylo dřevo dominantou jen na chatách a chalupách – pozvěte dřevo i k sobě domů!

kave_home_drevo_interier_01

 

Jakým barvám to se dřevem zaručeně sluší?

Chybu rozhodně neuděláte, pokud dřevo zkombinujete se světlými barvami. Ty totiž dovolí, aby krásně vynikla jeho přirozená struktura a kresba. Často nalezneme přírodní produkty ozvláštněné bílým lakem, který stylově oživí jejich výsledný design a dodá jim nádech elegance.

kave_home_drevo_interier_02

 

Pokud jste ale spíše příznivci výraznějších a veselejších barev, tak nezoufejte! Kombinujte dřevo s barevnými dekoracemi a doplňky, fantazii se meze nekladou! Nezapomeňte také na textilie – dekorativní polštáře, koberce, plédy, ručníky – interiér zútulní a zpříjemní vám čas, který doma trávíte. Skvěle vypadá kombinace dřeva s modrou, zelenou nebo žlutou barvou. Ty dodají každému kousku hravost a originalitu.

kave_home_drevo_interier_03

 

Klasika i exotika

Máme spoustu druhů dřevin, mezi nejpoužívanější patří především buk, dub nebo také velmi oblíbená borovice. Stále častěji ale nalezneme nábytek z "exotičtějších" dřevin, jako jsou třeba mango, teak nebo akát. Zejména akátové dřevo má u značky Kave Home časté zastoupení. Pokud jste milovníky tmavších odstínů, jistě budete mile potěšeni. Výhodou akátového dřeva je jeho tvrdost, pevnost a velká trvanlivost. Příjemným bonusem je jeho odolnost vůči škůdcům, působení vody a povětrnostním vlivům. Nejen z těchto důvodů je hojně využíváno při výrobě zahradního nábytku. Vybavte svou zahradu nábytkem z akátu a jistě nebudete litovat!

kave_home_drevo_interier_04

 

Dřevo nejen jako nábytek

Dřevo není pouze dominantou nábytku, ale neodmyslitelně také patří do kategorií jako jsou dekorace, doplňky a vaření a stolování. Vaše domácnost tak může být do dřeva oděná opravdu celá, a navíc ještě skvěle vypadat! Dřevěné dekorace působí elegantně a stylově. Prostřený stůl plný dřevěného nádobí a náčiní si získá pozornost každého vašeho hosta. Nabídka produktů je opravdu široká a je jen na vás, jaký produkt si vyberete!

kave_home_drevo_interier_05

 

Dřevo a ekologie

Značka Kave Home (a nejen ta) se čím dál častěji uchyluje k používání masivního dřeva s FSC certifikátem, což jakožto prodejci nábytku maximálně podporujeme a rádi zařazujeme do své nabídky značky a produkty šetrné k životnímu prostředí. Informaci o původu dřeva (certifikát) naleznete u velkého množství našich produktů. Co tento certifikát ale vlastně znamená? FSC – neboli Forest Stewardship Council (česky Rada pro správu lesa) je mezinárodní nezisková organizace, která byla založena v roce 1993 a právě ona stojí za udělováním tohoto označení. Získají ho produkty, které byly vyrobeny v souladu se zásadami udržitelných a šetrně obhospodařovaných lesů. Zákazník si tak může být jistý, že zakoupený produkt je vyroben z materiálu, jehož těžba nijak nezatížila životní prostředí. U těchto lesů dochází k podpoře prakticky všech jejich funkcí a k naplnění principu trvale udržitelného hospodaření.

 

tlacitko_kavehome

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení